Pokud nenaleznete odpověď, napište nebo zavolejte
 1. Jak mohou Fotografie firem pomoci mé firmě?

  Když budou potenciální zákazníci hledat na Googlu vaši firmu podle jejího názvu, snímky se jim zobrazí přímo na stránce s výsledky vyhledávání. Tyto panoramatické snímky budou zveřejněny v Mapách Google a v dalších službách Google. Díky nim budou mít zákazníci lepší představu o rozvržení, vybavení a dekoraci interiéru vaší firmy. Pomocí úryvků kódu HTML nebo rozhraní Maps API můžete na webové stránky své firmy snadno vložit odkazy na tyto snímky a přilákat i potenciální zákazníky, kteří navštěvují váš web.

 2. Proč firmy fotíte a kde se mohu na fotky podívat?

  Vytvářím kvalitní propagační fotografie, které budou s využitím fotoaparátů s panoramatickou funkcí převedeny do pohledu se záběrem 360 stupňů. Jsem nezávislý smluvní partner Google. Prošel jsme školením o pořizování kvalitních panoramatických snímků a získal certifikát společnosti Google. Jako vlastník firmy můžete na účet Google Místa nahrát také vlastní fotografie. Fotografie a panoramatické snímky budete moci zobrazit přímo ve výsledcích vyhledávání Google.

 3. Jakou přidanou hodnotu má Dobrý fotograf Google?

  Dobří fotografové absolvují školení, aby dokázali pořídit kvalitní fotografie interiérů budov a uměli se přizpůsobit běžným překážkám, jako je špatné osvětlení nebo stísněné prostory. Fotografové také vlastní certifikát dokládající jejich schopnost pořizovat fotografie pomocí objektivu „rybí oko“ a otočných ramen (umístěných na stativech). Tyto fotografie poté fotografové nahrají do systému Google pro zpracování snímků, kde budou převedeny na panoramatické snímky, které slouží jako podklad pro virtuální prohlídku vaší firmy. Jakmile fotografové nahrají fotky z fotoaparátu, systém pro zpracování snímků Google vytvoří tyto panoramatické prohlídky pomocí důmyslných technologií, jako je sešívání snímků, HRD a další.

 4. Jaký je vztah mezi Certifikovyným dobrým profesionálem a společností Google?

  Certifikovaní dobří profesionálové jsou nezávislé smluvní strany, respektive firmy. Nemají status zaměstnance ani zástupce společnosti Google, ani nejsou ke společnosti Google žádným způsobem přidruženy. Společnost Google jim vydala certifikát, protože splnili její standardy kvality pro pořizování fotografií objektů a panoramatických fotografií, jejich nahrávání, úpravu a konečné zveřejnění ve službách Google.

 5. Kolik stojí pořízení fotografií mé firmy?

  Vzhledem k tomu, že Dobří fotografové nejsou zaměstnanci společnosti Google, ani k ní nejsou žádným způsobem přidruženi, rozhodnutí o ceně služeb závisí jen na nich. Se všemi můžete o přijatelné ceně jednat. Před focením vám Dobří fotografové předloží ke schválení smlouvu o poskytování služeb, kde budou služby přesně stanoveny. Ve smlouvě mimo jiné stojí, že jakmile Dobrému profesionálovi za služby zaplatíte, pořízené snímky přejdou do vašeho vlastnictví.

Focení

 1. Jak dlouho bude focení trvat?

  Focení většinou trvá zhruba hodinu. Záleží na velikosti firmy.

 2. Jak mám firmu na focení připravit?

  Samozřejmě můžete místnosti před focením uklidit a vyčistit, ale nezapomeňte, že cílem fotografií je ukázat zákazníkům, co mají očekávat, pokud do vaší firmy přijdou v běžný všední den.

 3. Jaké části firmy budou foceny?

  Fotografujeme místa, kde firma přichází do kontaktu se zákazníky. S fotografem se můžete domluvit, která místa ve firmě chcete vyzdvihnout a která naopak z focení vynechat. Znovu bychom chtěli upozornit, že cílem fotografií je ukázat zákazníkům, co mají očekávat, pokud do vaší firmy přijdou v běžný všední den.

 4. Naruší focení provoz firmy?

  Je nám jasné, že provoz firmy nelze přerušit, a proto se snažíme, aby vás focení rušilo co nejméně. Dobří fotografové se přizpůsobí vašemu programu i plánům firmy, aby focení mohlo probíhat ve vhodný čas. Focení nevyžaduje žádné zvláštní vybavení, osvětlení ani nastavení, takže firmu nemusíte zavírat. Ačkoli focení nikoho neruší a nemělo by nijak zasáhnout do běžného provozu firmy, bylo by vhodné o něm informovat zákazníky a snažit se pokud možno nevstupovat do záběru fotoaparátu.

 5. Bude focení zahrnovat i lidi ve firmě?

  Vzhledem k tomu, že chceme soustředit pozornost na interiér vaší firmy, je lepší, když na snímcích bude co nejméně lidí. Při focení mohou fotografové focené místo vyznačit a upozornit zákazníky a zaměstnance, že budou fotografováni. Za upozornění zaměstnanců a zákazníků na probíhající focení odpovídá majitel firmy.

Ochrana soukromí a právo

 1. Jak se zajišťuje ochrana osobních údajů a soulad s právními předpisy?

  Místa ve vaší firmě, která nechcete ukazovat, budou z focení vynechána. Naši fotografové navíc vždy upozorní zákazníky a zaměstnance na probíhající focení, aby neporušili ochranu jejich soukromí. Všechny panoramatické snímky budou zpracovány pomocí naší nejmodernější technologie na rozmazání, takže obličeje všech zaměstnanců a zákazníků, které se na snímcích objeví, budou rozmazány. Kdykoli můžete požádat o dodatečné rozmazání nebo stažení celého snímku. Slouží k tomu odkaz Nahlásit problém, který se nachází v dolní části panoramatického snímku i na vaší stránce Google+ Míst.

 2. Kdo z firmy může udělit právní povolení k focení?

  Abyste mohli Dobrému fotografovi poskytnout přístup do areálu firmy, povolit pořízení fotografií a následně povolit společnosti Google použít tyto fotografie ve svých službách a aplikacích, musíte mít náležité oprávnění. Mezi osoby s tímto oprávněním patří vlastník firmy nebo ředitel či vedoucí pracovník s povolením provádět tato rozhodnutí v zastoupení firmy. Upozorňujeme, že vyjádřením souhlasu se smluvními podmínkami a smluvními podmínkami společnosti Google před zahájením focení potvrzujete, že takové oprávnění máte.

 3. Bude Google používat snímky i v jiných aplikacích kromě stránek Google+ Míst?

  Google může tyto snímky použít v ostatních službách a aplikacích novým způsobem, díky kterému budou informace o vaší firmě užitečnější a dostupnější pro uživatele. Například díky další integraci s Mapami Google budou moci zákazníci dané snímky snadno najít mezi panoramatickými snímky služby Street View, která obsahuje fotografie okolních ulic na mnoha místech světa.

 4. Jsem vlastníkem fotografií, které pořídí Dobrý fotograf?

  Ano. Až zaplatíte za poskytnuté služby a focení bude dokončeno, fotografie pořízené Dobrým fotografem přejdou do vašeho vlastnictví. Nezapomeňte, že podepsáním smlouvy, kterou vám předloží Dobrý fotograf, také udělíte společnosti Google licenci na použití fotografií. Google následně snímky zveřejní.

 5. Mohu si pořízené fotky prohlédnout dříve, než budou na mé stránce Google+ Míst zveřejněny?

  Snímky si nemůžete prohlédnout dříve, než budou nahrány na Google. Poté, co je fotograf nahraje, totiž musí naše technologie vzít jednotlivé, nesešité a nezkontrolované snímky a podrobit je náročnému procesu zpracování, abychom z nich mohli vytvořit atraktivní virtuální prohlídku.

 6. Mohu snímky ve firemním zápisu rozmazat nebo z něj odstranit všechny panoramatické fotografie?

  Ano. Pokud narazíte na závažný problém, můžete nás požádat o rozmazání některých částí jednotlivých panoramatických snímků. Můžete také požádat o odstranění všech panoramat. V současnosti nejsme schopni odstranit jednotlivá panoramata. Chcete-li požádat o rozmazání nebo odstranění, klikněte u daného problematického snímku na odkaz Nahlásit problém a uveďte požadované informace. Upozorňujeme, že proces rozmazání či odstranění může trvat i několik dní.

 7. Mohou být fotky odstraněny z jiných důvodů?

  Ano. Vaše fotografie mohou být odstraněny, bude-li zjištěno, že porušují zásady společnosti Google pro použití fotografií. Ačkoli jsou všechny snímky firem před nahráním podrobeny kontrole kvality, některé fotky mohou být i přesto nahlášeny jako nevhodné a následně odstraněny. Úplné znění zásad pro použití fotografií najdete zde.

 8. Mohu požádat o odstranění fotky, i když nejsem majitelem firmy?

  Podobně jako naše zásady pro snímky ve službě Street View i náš nástroj pro nahlášení problému umožňuje uživateli dodatečně rozmazat panoramatické snímky, na kterých je uživatel zachycen. Pomocí odkazu Nahlásit problém nebo Nahlásit nevhodnou fotografii (u jednotlivých fotek) mohou také uživatelé požádat o odstranění snímků, které zobrazují nevhodný obsah, a vlastníci firem nás mohou požádat o odstranění panoramatických snímků, které pořídili fotografové.

Další otázky

 1. Mohu tyto snímky vložit na svůj firemní web?

  Ano. Doporučujeme, abyste se o virtuální prohlídku své firmy podělili se svými zákazníky. Chcete-li na své webové stránky vložit panoramatické snímky, najděte mezi panoramatickými snímky v Mapách Google požadovaný pohled a použijte úryvek jeho kódu HTML – klikněte na tlačítko Odkaz, poté na možnost Přizpůsobit vloženou mapu a zobrazit náhled a zkopírujte kód HTML, který chcete vložit na své stránky. Chcete-li mít možnost snímky ještě více přizpůsobit, vyzkoušejte rozhraní Google Maps API.

 2. Je možné focení zopakovat?

  Ano. Klidně se můžete obrátit na svého Dobrého fotografa a naplánovat, kolik nových focení chcete. Konečnou cenu však určuje příslušný fotograf. O nové focení většinou žádají firmy, jejichž interiéry nedávno prošly renovací, nebo firmy, které změnily sezónní výzdobu. Nezapomeňte, že také můžete kdykoli nahrát vlastní aktuální fotografie prostřednictvím Google+ Míst.